New items
Girlandy : studia nad wybranymi siedzibami ziemiańskimi i ich dawnymi właścicielami w północno-wschodniej Wielkopolsce
Znakomitość
Czytam z mamą, czytam z tatą
Gucio zaczarowany
Zagaduchy do poduchy : 365 rymowanych zgadywanek na cały rok
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

ACADEMICA900.png

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec przystąpiła do systemu ACADEMICA- Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej zasobów Biblioteki Narodowej!

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych ACADEMICA to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy.

W systemie Academica czytelnicy odnajdą publikacje nowe, jak również starsze - nie chronione prawem autorskim. Z publikacji chronionych prawem autorskim można korzystać tylko na terminalu dedykowanym Academice, znajdującym się w Czytelni Biblioteki w Grodżcu. Pozostałe materiały można przeglądać na dowolnym komputerze z dostępem do internetu.

Rodzaj dostępu:

nieograniczony - publikacje nie chronione prawem autorskim, oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia.

ograniczony - publikacje chronione prawem autorskim dostępne TYLKO na wyznaczonm terminalu w Grodzieckiej Bibliotece. Terminal pozbawiony jest dostępu do internetu, a możliwość kopiowania tekstu do edytora jest ograniczona.

Jak i gdzie skorzystać z wypożyczalni ACADEMICA w BPG Grodziec?

  1. Odwiedź placówkę Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec.
  2. Załóż lub aktywuj swoje konto biblioteczne.
  3. Wypełnij Oświadczenie Użytkownika, które jest załącznikiem do regulaminu i złóż w wypożyczalni BPG Grodziec.
  4. Po zarejestrowaniu otrzymasz hasło do pierwszego logowania w systemie Academica (login - numer karty bibliotecznej).
  5. Przy pierwszym logowaniu do systemu Academica jesteś zobowiązany do zmiany otrzymanego hasła na własne oraz zapoznania się i zaakceptowania Regulaminu Użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.
  6. Po zalogowaniu do systemu Academica z dowolnego komputera z dostępem do Internetu możesz dokonywać rezerwacji publikacji chronionych prawem autorskim na określony dzień i godzinę. Przeglądanie publikacji zarezerwowanych możliwe jest tylko na wyznaczonym terminalu w Czytelni Biblioteki.
  7. Zachęcamy do zapoznania się z podręcznikiem czytelnika.

Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów.

Uwaga!
Stanowisko z terminalem dostępowym do CWPN Academica może być wykorzystywane przez jednego użytkownika przez jedną godzinę, jeżeli są inni oczekujący na dostęp do komputera. Po upływie tego czasu użytkownik jest zobowiązany zakończyć sesję i udostępnić miejsce osobie oczekującej.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni gdyż zasób publikacji dostępnych w systemie Academica powiększa się każdego dnia.

Regulaminu Użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica oraz Podręcznik użytkownika CWPN Academica dostępne na stronie academica.edu.pl

"Jedz mądrze" - spotkanie z dietetykiem w Bibliotece.

DSC02469.jpg
24 czerwca br. W Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec w ramach realizacji projektu „KSIAŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości” odbyły się 2 spotkania z Marzeną Pałasz - dietetykiem, psychodietetykiem, wykładowcą i edukatorem oraz autorką książek „Jedz mądrze”, „Atlas witamin” i „Oczyszczanie organizmu”.

Uczestnicy poznali zasady prawidłowego planu żywieniowego, zbilansowanej diety, problemów żywieniowych a także jak skutecznie nawadniać nasz organizm.

Prelekcje połączone były z pomiarem masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie a także z warsztatami kulinarnymi. Pani Marzena indywidualnie omówiła wyniki pomiarów, każdego z Uczestników.

W części praktycznej wspólnie przyrządziliśmy desery i słodkie przekąski bez użycia cukru. Wiemy bowiem, iż smak słodki odgrywa w odżywiana istotną role. Daje nam odprężenie, radość, kojarzy się z odpoczynkiem i wolnym czasem. Zajęcia te uświadomiły uczestnikom jak wiele cukru może zawierać nasza codzienna dieta i jak należy go wyeliminować z naszych posiłków tak by nadal pozostały smaczne i słodkie.

Spotkania były okazją do przyjemnego spędzenia wolnego czasu, a co więcej - zdobycia nowych smaków i umiejętności kulinarnych.

Zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości !".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.